ARCHÍV

Návštevy
Celkom1413821
Mesiac2028
Dnes63
Online1
4.Aktivity pre deti a rodičov v čase uzavretých MŠ

Pekný posviatočný deň, milé deti  a rodičia. Dúfame, že ste si užili ako slniečko , tak aj kúsok prírody a pookreli pri veľkonočných zvyklostiach , . Na dnes sme si pre Vás pripravili:

 

1.Aktivita:

 

a) Že je už jar v rozkvete deti, isto viete. Deti  a si pamätajú, že sa nám počas roka  vystriedajú ročné obdobia  a každé z nich je niečím typické a niečím sa nám páči. Pozrite si teraz video Za okienkom a po vzhliadnutí videa skúste si rozdeliť papier na 4 časti a do každej z nich nakresliť nejaký typický symbol pre každé ročné obdobie – JAR, LETO, JESEŇ aj ZIMU . Deti, ktoré rady kreslia môžu nakresliť symbolov, alebo obrázkov aj viac. 

https://www.youtube.com/watch?v=RmpmYbFnlhU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2PSPHI2dLR94CoCOT-kWYq3zMvpCZK2MlRvXChCVsJF5FQ-sVFRyXFRx4  

 

b) Ak už máte PL nakreslený, pozrite si obrázok Jar je keď…, pomenujte obrázky a skúste z nich vytvoriť nejaký krátky príbeh – rozprávku. Rodičia ‍nám ju môžu zapísať, alebo si ju nahrajte na video. 

jar...evita

 

2.Aktivita

Deti , poznáte kvietky ? Isto niektoré áno, ale aby ste ich poznali viac, máme pre Vás prichystanú hru. Akú? No predsa PEXESO ! A k nej budete potrebovať mobil, alebo tablet, alebo počítač . Až sem počujeme Vaše Hurááááááááá ! Tak šup za rodičmi ‍a nezabudnite na čarovné slovíčko .

3. Aktivita

a) Deti, čo si tak vyrobiť kvietky ? Fantázii sa medze nekladú, môžu byť vyrobené z čohokoľvek, ale pre inšpiráciu Vám ponúkame jeden jednoduchý a rýchly návod. Vystrihnite si pásiky z papiera ( farebného, alebo farebných časopisov, novín), preložte si ich na polovičku, zlepte na koncoch a prilepte na kruh. Dozdobte, ako sa Vám páči – grafomotorikou, alebo si môžte spraviť lúku plnú kvetov …Pri držaní nožníc nezabudnite na nožničkové pravidlo: Nožnice držíme vždy preč ➡ od oči a palec je pri strihaní na zhora⬆. Otáčame rukou, v ktorej papier držíme, s rukou, ktorá drží nožnice si len pomáhame. Nech sa Vám práce vydaria, deti. Držíme palce a tešíme sa na Vaše kvietky .
kvett...evita
b) a kto by mal chuť – hocikedy – tak si môže spraviť kvety aj zo skladačiek a dotvoriť si nimi svoju stavbu, alebo okrášliť si izbičku.
kvety zo skladaciek1...evita

4.Aktivita:

Už tu máme milé deti  posledný pracovný deň a s ním aj nové aktivity. Tento týždeň sme sa rozprávali o kvetoch , tak si môžte vyrobiť krásny klobúčik  plný kvetov. Bude s ním trošku viac práce , ale je taký pekný, že
s pomocou rodičov  ho isto zvládnete. 
Klobuk1
klobuk2...evita
klobuk5

5.Aktivita:

a) Príroda  nám ponúka veľa darov. A jedným z nich sú aj jarné kvety, ktoré majú v sebe liečivú silu na všelijaké choroby. My sme si dnes boli nazbierať sedmokrásky, púpavy a fialky, doma už máme nasušený pľúcnik a podbeľ na liečivé čajíky. Vyberte sa deti, s rodičmi ‍ do prírody , nazbierajte si rastlinky a prv, než ich doma usušíte, alebo si vyrobíte z nich nejaký liečivý sirup, medík , tak sa s nimi pohrajte na lúke a vytvorte z nich nejaký pekný obrázok.

b) Môžte si zo starého kartónu (alebo z konárikov…) vyrobiť rámik a keď budete v prírode, skúste sa tým rámikom pozerať na prírodu, svet, lúku, trávu s kvetmi – uvidíte, aký je svet krásny – taký krásny, ako Vaše OKNÁ DO PRÍRODY

https://www.youtube.com/watch?v=M0R_KYODI3Q&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2ytnFmDEDdl3pq9aB-FP8wUfE8jkue4r1nGLOLGIpL3SjBWn7DXbnji8c

 

okno do prirody1...evita

okno do prirody2...evita

okno do prirody3...evita

okno do prirody4...evita

okno do prirody5...evita

6.Aktivita

Milí rodičia, ponúkame Vám rcpt. na púpavový sirup/med . Zapojte do zbierania aj deti, na 1 dávku je potrebných 250 hlavičiek púpav . Deti  si precvičia počítanie  ( ako zvládnu – do 5,10,väčší aj 20 a viac..),

trpezlivosť. A keď si doma zdravý sirup, či med aj uvaria, ich radosť bude dvojnásobná, že sa na takej dobrote aj oni podielali. Dnes sme zbierali púpavu a je to nazbierané raz – dva. Bonus navyše je relax v prírode, slniečko  a čerstvý vzduch.

https://www.kreativita.info/pupavovy-sirup/?fbclid=IwAR35F1WHH-PQn1b8cz8Hq5_5p-84Y6_k2N0_D4cOWV20Q9nuH6NxUP3V1qU

Prispela: evita


 

Pridaj komentár


© 2011 Všetky práva vyhradené

Príspevky na stránkach sú zo zbierok admninistrátorky a prispievateliek. Sú určené k práci s deťmi. Publikovanie, zverejňovnie príspevkov na verejných sieťach a používanie príspevkov v oficiálnom styku je podmienené súhlasom autorky príspevku alebo komentára. Administrátorka nezodpovedá za obsah príspevkov a komentárov, ktoré na stránke publikujú prispievateľky. Ak sa v obsahu nájde obrázok, text alebo fotografia na ktorú máte autorské práva, upozornite administrátorku a tento obsah bude zmazaný. Ďakujem.