ARCHÍV

Návštevy
Celkom1410872
Mesiac3125
Dnes18
Online2
3.Aktivity pre deti a rodičov v čase uzavretých MŠ

PONDELOK 

1.Aktivita

Deti, zoberte si encyklopédiu a nájdite si v nej obrázky a články o ľudskom tele. Porozprávajte sa o tom, čo Vás zaujíma s rodičmi, alebo nech Vám niečo z nej prečítajú. Následne si pozrite toto animované video, kde sa Vám zobrazí ľudské telo aj s vnútorným prostredím – teda s tým, čo voľne očami nevidíme. Môžte si ho zastavovať a popísať, čo vidíte, porozprávať, alebo sa pýtať na čo slúži kostra, na čo máme kĺby, ako funguje mozog, svaly , cievy, tráviaca sústava…Popíšte, čo vidíte na hlave a ako nám fungujú zmyslové orgány – .Chyťte si srdiečko a počúvajte, ako tlčie, mamička Vám môže ukázať, kde sa dá nahmatať na ruke tep a sústreďte sa naň. Sústreďte sa na Váš dych a spočítajte, koľko nádychov spravíte v kľude za 10 – 20s. Potom si poskáčte a znova spočítajte, koľko nádychov spravíte po námahe. Čo ste zistili?….

2. Aktivita:

a) Obkreslite si ležiacu postavu ceruzou, alebo kriedou súrodenca, alebo rodič Vás…). Ak ste sa dobre pozerali na video  a prezreli si aj encyklopédiu , tak viete, že vo vnútri nášho tela máme kadečo ukryté .

Skúste teraz zo skladačiek vyložiť obrysy tela a vnútro vyskladať ako kostru, alebo cievy, alebo vnútorné orgány. 
b) Zo skladačiek – menšie deti – poskladajte ľudskú postavičku 

 

3.Aktivita

Aby nám bolo veselo, tak si môžme zaspievať  a zatancovať 
a) staršie deti: https://www.youtube.com/watch?v=hRmW26f611U&t=10s
b) mladšie deti : https://www.youtube.com/watch?v=97ljjQyzSUI&t=36s 

 

BONUS
Podľa chuti a záujmu detí si môžete pozrieť francúzsky poučný a zaujímavý seriál o ľudskom tele: 

https://youtu.be/hRmW26f611U

– sníček
https://youtu.be/rByDhp9CzU0

– ľudske telo
https://youtu.be/rByDhp9CzU0

– planéta buniek

 

UTOROK

1.Aktivita

Dnes  budeme deti počítať. Nie hocičo, ale fazuľky. Že ako?  

No predsa na nohy.

noha2...evita

 

noha1...evita
Potrebujete k tomu okrem seba všetkých čo máte doma, potom ešte fazuľu / alebo malé skladačky, ale nie moc malé, lebo to sa moc narobíte /, ešte papier a pastelky.
Porovnajte dĺžku chodidiel  na počet  fazuliek ( skladačiek).

Do počítania, deti.

2.Aktivita
Dnes ste deti zistili, že v tele ‍máme ukrytú kostru . Kostra chráni naše vnútorné orgány, ale slúži nám aj na to, aby telo ‍držalo pohromade a nebolo ako plastelína. (skúste chodiť vzpriamene a potom tak, ako keby
ste kosti nemali). Kĺby nám slúžia zas na to, aby sa naše kosti mohli ohýbať
a my sme mohli behať ‍, kopať , hýbať rukami, prstami. Keby sme nemali kĺby, chodili by sme ako roboti ( vyskúšajte si to)
S pani učiteľkami ‍sme pre Vás pripravili skladanie panáčikov zo zápaliek . Dobre sa pozrite na obrázky a skúste panáčikov podľa nich zložiť.
postavy...evita1postavy...evita2
postavy...evita3
Môžte si poskladať aj svojich vlastných v inom pohybe, ako sú tí na obrázku. A aby to bolo ešte veselšie, tak vždy, keď si panáčika poskladáte, skúste ten istý pohyb‍ spraviť aj vy.
 
3.Aktivita
Naše telo môže dobre fungovať len vtedy, keď je zdravé, tak si pozrite milé deti divadielko o tom, ako je dôležité si umývať  ruky

https://www.youtube.com/watch?v=OSwuU9IZbw8 

Želáme Vám príjemné sledovanie.

 

STREDA

1.Aktivita
Milé deti, dnes sa s Vami bude hrať a učiť pani učiteľka Sonička, príjemnú zábavu Vám želáme z Domácej škôlky :
 

2.Aktivita
Deti, na túto aktivitu budete potrebovať papier – tak šup pohľadať ‍a potom už len veselú zábavu prajeme . A aby Vám bolo doma veselšie, môžte tancovať celá rodina

ŠTVRTOK

1.Aktivita
Ahojte deti, aj rodičia 

 Na dnes sme si pre Vás pripravili hru so slovíčkami . Budeme hľadať
opak , alebo opačný význam  (antonymá). Deti, pozrite si pripravené dvojice obrázkov  a skúste ich pomenovať tak, aby ten druhý  bol opakom toho prvého . Môžu Vám trochu pomôcť aj rodičia, ale potom to skúste samé. A keď sa Vám to podarí, tak sa poprechádzajte ‍po byte a hľadajte opaky , alebo ich vy samé vymyslite, predveďte . Môžete nám potom napísať, ako sa Vám to podarilo, či sa to dalo zvládnuť, alebo čo nové ste vymysleli. 
protiklady1...evitaprotiklady2...evita                protiklady3...evita
protiklady3...evita                 protiklady8...evita
protiklady10...evita                 protiklady11...evita
protiklady4...evita                 protiklady6...evita 
protiklady7...evita
2.Aktivita:
Trochu si precvičíme pršteky , aby nám nezleniveli a boli stále usilovné, ako včielky. Môžete si vybrať aktivitu, ktorá sa Vám viac páči, alebo ku ktorej nebudete potrebovať až takú veľkú pomoc rodičov a zvládnete ju skoro samé .
ruky...evita
a) Obkreslite  si ruku – buď sami, alebo s pomocou, vyfarbite  a vyzdobte si podľa vzoru grafomotorikou tak, ako sa Vám páči. Kto bude mať ruku  vyzdobenú, tak poproste mamičku o lak na nechty  a namaľujte nechty na papierovú ruku .
lakovanie nechtov...evita
b) Nakreslite  si veeeľké oko , vyfarbite si ho. Potom si zoberte tmavý papier  (ak nemáte, tak si vyfarbite) a nastrihajte si z neho úzke ➖ pásiky. To budú mihalnice, ktoré okolo očka nalepíte.
oko- mihalnice...evita
Takže do kreslenia, do strihania a do lepenia deti, držíme palce , aby sa to podarilo . 

3.Aktivita:
Zmysly ✊👁👃👂👅 sú to, čím vnímame svet…

O ZMYSLOCH – báseň

Človek ten má zmyslov päť, viem ich všetky naspamäť.

Kde sú očká, tam je zrak, po prštekoch skáče hmat.

Do uška si sadol sluch, do nošteka vošiel čuch.

A v ústočkách na jazýčku, chuť si skáče po krajíčku.

Teraz si pozrite  obrázok a skúste si spolu s rodičmi ‍a potom aj sami obrázok “prečítať “.
Každý zmyslový orgán ✊👁👃👂👅cíti niečo iné. Ukážte  si ich na svojom tele .
A keď budete mať chuť, nakreslite si takýto pracovný list (starší už aj sami, mladší s pomocou rodičov) a pod jednotlivé zmyslové orgány  skúste nakresliť , čo vnímajú.

zmysly...evita

PL...evita

PIATOK 

1.Aktivita
Ahojte, milé deti, ani sme sa nenazdali a už tu máme piatok. Celý týždeň sa rozprávame, hráme a učíme o ľudskom tele, ale na niečo sme zabudli. Porozmýšľajte……….No predsa o zúbkoch .
a) pozrite si najskôr prvé video o zúbkoch a môžte sa o ňom doma porozprávať:
https://www.youtube.com/watch?v=DsBMEESIGBE&fbclid=IwAR0cAbL55a7AFbEyY

5R9H03ogq8e31ldyX0QDuU_PldYCqfpaLNxdABzSSI 

 

b) pretože ste ešte deti , tak Vaše zúbky sú mliečne. Keď už pôjdete do školy, tak sa Vám budú postupne vymieňať. Mliečny vypadne a miesto neho narastie zúbok trvalý. A ten už bude navždy, preto je potrebné sa o zúbky  starať. Aj o tieto Vaše mliečne, lebo keby sa pokazili, tak sa môže pokaziť aj ten trvalý zúbok , ktorý je teraz ešte vo vašich ďasienkach schovaný.
Nakreslite  si sami, alebo s pomocou na papier  pusinku aj so zúbkami , pery si vyfarbite. Potom ten papier vložte do euro obalu, alebo sáčku, zoberte si fixku  a niektoré zúbky tou fixkou zafarbite. Zoberte si zubnú kefku, ale takú, čo už nepoužívate, dajte na ňu trošku pasty a tie zúbky vyčistite Ale nezabudnite, že nie hocijako – zúbky  sa čistia tak, že horné stierate zhora nadol ⬇ a dolné zas zdola nahor ⬆, aby sa Vám nepoškodili ďasienka – A pekne zľahka, jemnučko a viackrát za sebou ⬇⬇⬇⬇.

1...evita

2...evita

3...evita

 

Peknú zábavu Vám želáme.

 

DLHODOBÁ AKTIVITA

2.Aktivita

Máme také zvláštne obdobie, ktoré nezažili ani Vaši rodičia  a ani Vaši starí rodičia . Máme KARANTÉNU – to je to, že nemôžme sa stretávať s kamarátmi, nemôžme chodiť do škôlky, do kina, chránime sa rúškami, aby sme ostali zdraví. A tí, čo nebývate  so starými rodičmi,  nemôžete ich navštíviť. Starí ľudia to majú teraz veľmi ťažké, lebo im je smutno  za Vami. A sú aj takí starí ľudia, ktorí už nemajú nikoho, sú osamelí  a môžno ani nebývajú ďaleko od Vás . Viete čo by potešilo aj Vašich starých rodičov, aj osamelých starých ľudí ?
Darček  od Vás, ktorý by ste s láskou nakreslili a im ho podarovali, preto máme pre Vás typ, ako môže byť ten váš obrázok iný.
Stačí k tomu obrázok, ktorý si vystrihnete z časopisu, alebo nakreslíte , potom ho rozstriháte a poskladáte zas do obrázku a nalepíte na papier. Kto chce, môže si vyrobiť aj obálku, obrázok s venovaním doň vložiť a šup s ním do schránky  svojim starým rodičom, alebo niekomu, komu spraví radosť a urobí ho šťastným . Darčeky zo srdca a z lásky  sú najkrajšie a Vy môžte spraviť niekomu DEŇ krajším .

 

darcek1...evitadarcek2...evitadarcek3...evita

 

7...evita

 

darcek5...evita darcek6...evitadarcek7...evita

 

Prispela: Evita

 


© 2011 Všetky práva vyhradené

Príspevky na stránkach sú zo zbierok admninistrátorky a prispievateliek. Sú určené k práci s deťmi. Publikovanie, zverejňovnie príspevkov na verejných sieťach a používanie príspevkov v oficiálnom styku je podmienené súhlasom autorky príspevku alebo komentára. Administrátorka nezodpovedá za obsah príspevkov a komentárov, ktoré na stránke publikujú prispievateľky. Ak sa v obsahu nájde obrázok, text alebo fotografia na ktorú máte autorské práva, upozornite administrátorku a tento obsah bude zmazaný. Ďakujem.