ARCHÍV

Návštevy
Celkom1413827
Mesiac2034
Dnes69
Online9

1.Aktivita

Ahojte všetci, milé deti, vypočujte si pieseň o semienku v podaní p. učiteľky Evky a ak sa Vám pieseň bude páčiť, môžte sa ju s ňou naučiť.

semienka...evita

 

2.Aktivita
V piesni  ste si vypočuli, deti, že keď zasadíme semienko, tak nám z neho vyrastie rastlinka. Viete ako?

 

a) zacvičte si s Fíhou, ona Vám to ukáže:
https://www.youtube.com/watch?v=pjCN0KxcuSo&fbclid=IwAR0juKTdIN-UTi5jsZIvpFlPgTETAMKymbteFp4vbn5LiFB9K8zrR8ZqdWk

 

b) V tomto videu uvidíte zrýchlene, ako sa postupne zo semienka vyvíja rastlinka

https://www.youtube.com/watch?v=U-L0Sjowy68&t=20s&fbclid=IwAR2kiO4RlIft0jOzC53rsYkZ9BtE3mm-dFvK-BGnRwitbpXzMGH3Pd4w2bA

 

c) Tak ako sa vyvíja zo semienka strom, vyrastie každá jedna rastlinka. (Pomenujte, čo všetko patrí medzi rastliny….) Čo myslíte, rastliny sú živé, či neživé?…. Prečo si myslíte…(skúsiť odôvodniť tvrdenie). Čo potrebuje rastlina ku svojmu životu?

(Vymenujú…na základe pozorovania a doterajších skúseností…)

rast fazulky1...evita

 

tulipan...evita

d) Pokus – aby sme zistili, ako sa rastlinka vyvíja, spravte si deti s rodičmi pokus – do skleného pohára dovnútra narolujte savý papier (kuchynská utierka, ale môže byť aj kancelársky), medzi stenu pohára a papier vložte fazuľu a do pohára🥛 nalejte trochu vody. Dajte na svetlé  miesto a pozorujte, čo sa s fazuľou deje každý deň.

fazulka...evita

 

f) Pokus – čo potrebuje rastlina ku svojmu životu – (zrejme staršie deti povedia všetky faktory, menším vysvetlíme). Na tento pokus budete potrebovať 5 kelímkov a v každom kelímku bude mať rastlina ( semienko) iné podmienky. (1. bez vody, 2. bez vzduchu, 3. bez svetla, 4. bez tepla, 5. má všetko, prípadne 6. veľmi veľa vody) Na kelímky nalepíme podmienky, ktoré semienko má (nemá). Deti si môžu nakresliť aj obrázok ku každému kelímku, ako predpoklad, ako sa semienko za istých podmienok bude správať. Rastliny skontrolujú o pár dní a vyhodnotia, či sa ich predpoklady splnili, alebo nie, môžu vyvodiť z celého pokusu záver. Veľa zdaru a trpezlivosti želáme.

evita1

g) rýchlosadenie žeruchy na vatu a po pár dňoch jeme vitamíny na chlebíku.

SAMSUNG

Dobrú chuť!

 

3. Aktivita
Keďže predchádzajúcim aktivitám sa budete deti venovať dlhší čas, pripravili sme si pre Vás a rodičov ‍takúto super hru na cítenie rytmu. Skúste aj podľa seba vymyslieť pohyb.  Posielame Vám návod/podnet a aj hudbu, na ktorú sa budete zabávať  jedna radosť.

Prispela: evita

 


© 2011 Všetky práva vyhradené

Príspevky na stránkach sú zo zbierok admninistrátorky a prispievateliek. Sú určené k práci s deťmi. Publikovanie, zverejňovnie príspevkov na verejných sieťach a používanie príspevkov v oficiálnom styku je podmienené súhlasom autorky príspevku alebo komentára. Administrátorka nezodpovedá za obsah príspevkov a komentárov, ktoré na stránke publikujú prispievateľky. Ak sa v obsahu nájde obrázok, text alebo fotografia na ktorú máte autorské práva, upozornite administrátorku a tento obsah bude zmazaný. Ďakujem.