ARCHÍV

Návštevy
Celkom1413822
Mesiac2029
Dnes64
Online2

Pekný týždeň želáme Vám všetkým. Vyzerá to tak, že online vyučovanie máme už posledný týždeň. Ďakujeme všetkým rodičom aj detičkám za spoluprácu. Veľmi dobre sa nám s Vami pracovalo i takto na diaľku.
Potešila nás každá spätná väzba, každý lajk. Ešte raz veľké ĎAKUJEME a tešíme sa na Vás v materskej škole.
1.Aktivita:
a) Prečítajte si báseň o doprave a podľa inštrukcií odpovedzte, deti, na otázky

doprav.prostr....evita
b) Skúste nájsť podľa začiatočného písmena mesta jeho prvú hlásku (ide len o vizuálny vnem podľa grafémy-znaku), staršie deti môžu prepísať (napodobniť) tvary písmen

pismenka...evita

2.Aktivita
Deti, spravte si na koberci cestičky zo skladačiek a zahrajte sa na dopravu. Môžte si dopravné prostriedky vyrobiť aj zo skladačiek, alebo lega, alebo z rôznych krabičiek, odpadového materiálu. Nezabudnite na dopravné značky, prechody pre chodcov. Potešia nás Vaše obrázky.

poskladaj...evita

urob si...evita

zahraj sa...evita

3.Aktivita

Podľa zvukov  uhádnite, o aký dopravný prostriedok ide .
https://www.youtube.com/watch…

Môžte si potom prehrať  sériu videí o doprave, dopravných značkách, pravidlách cestnej premávky a všeličom zaujímavom  s Haničkou a Murkom.
https://www.youtube.com/watch…

 

4.Aktivita
Nakreslite si  dopravný prostriedok. Môžte podľa vlastnej fantázie, alebo sa inšpirujte našim návrhom. 

nakresli...evita

5. Aktivita
Minulý týždeň sme sa oboznámili so symbolmi SR a teraz si s pomocou rodičov môžte vyrobiť, mile deti, mapu Slovenska. Rodičia Vám ju môžu nakresliť na veľký papier, vyznačiť, čo budete vyfarbovať akou farbou. Zelenou budú nížiny- to je tam, kde nie sú hory, hnedou budú hory a modrou si môžte vyznačiť rieky, inou farbou zas diaľnice…odľa vlastnej fantázie si na mapu doplňte zvieratá, aké u nás žijú, alebo na cesty a vodu, či železnicu, dopravné prostriedky. Táto aktivita je aj na viac dní, ale sa isto pri nej zabavíte. Pokiaľ si na túto aktivitu trúfnete, budeme veľmi rady. 

A aby sa Vám lepšie pracovalo, vypočujte si klip o tom, aké je naše Slovensko krásne https://www.youtube.com/watch…

mapa1...evitamapa2...evita

  

6.Aktivita
S mapou Slovenska ste sa trochu oboznámili, deti, tak teraz budeme trochu cestovať . Na mape sú vyznačené niektoré mestá na Slovensku. Červenou je vyznačená naša Dubnica. Vašou úlohou bude určiť, ktoré mesto je k nám najbližšie a ktoré najďalej↔. Poproste rodičov, aby Vám nepomáhali a skúste porozmýšľať vy, ako by ste vzdialenosti zmerali ↔ (menšie deti iba vizuálne určia najbližšie a najvzdialenejšie mesto podľa ich odhadu, staršie merajú). Väčšina z Vás nemá možnosť tlače, tak deťom prosím, len odhadom prekreslite mapu a takisto vyznačte niektoré mestá – nemusia byť všetky.  Veľmi sa na to tešíme. (Táto úloha je z Hejného matematiky a rozvíja tvorivosť, zručnosť a logické myslenie).

cestujeme...evita

7.Aktivita
V poslednej aktivite budeme trochu cestovať  a počítať. Aktivita je vygradovaná v 3 leveloch, prejdite si všetky, posledný je určený pre predškolákov a môžte si ho sťažiť podľa toho, ako dieťa zvláda pridávanie a odoberanie prvkov. ( podstatný je zvuk , aby dieťa zachytilo pridávajúci prvok aj vizuálne, aj sluchovo  a pridávanie a odoberanie po jednom ). Takže príjemnú zábavu s Hejného matematikou a prostredím Autobus želáme😉

https://www.youtube.com/watch…

 


 

Pridaj komentár


© 2011 Všetky práva vyhradené

Príspevky na stránkach sú zo zbierok admninistrátorky a prispievateliek. Sú určené k práci s deťmi. Publikovanie, zverejňovnie príspevkov na verejných sieťach a používanie príspevkov v oficiálnom styku je podmienené súhlasom autorky príspevku alebo komentára. Administrátorka nezodpovedá za obsah príspevkov a komentárov, ktoré na stránke publikujú prispievateľky. Ak sa v obsahu nájde obrázok, text alebo fotografia na ktorú máte autorské práva, upozornite administrátorku a tento obsah bude zmazaný. Ďakujem.